fbpx

PO NASZEMU, czyli PO ŚLĄSKU W MUZYCE – aż 3 koncerty na zakończenie wakacji

Województwo Śląskie i Instytut Korfantego zapraszają na wyjątkowe zakończenie wakacji i aż 3 koncerty z tej okazji. Już 29 sierpnia 2020 roku (sobota) spotkamy się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach przy ulicy Bytomskiej 40. Rozpoczęcie koncertów o 19.30, jednak bramy będą otwarte od 17.00. Zapraszamy wszystkich – wstęp wolny.

To kultowe już i bardzo przyjemne miejsce na spędzenie weekendu wypełni się dźwiękami muzyki w ramach i dzięki I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

W repertuarze znajdziemy trochę muzyki akustycznej, progrocka, folku, hip-hopu i funku, nie zabraknie również mocniejszych brzmień. Połączy to wszystko ŚLĄSK, stąd nazwa wydarzenia.

O 19.30 rozpocznie wydarzenie zespół Strzyga! Grupa pochodzi ze Śląska. W swojej twórczości szuka inspiracji w kulturze, religii, wróżbach, a motywem wiodącym jest strach i praca wyobraźni. Zespół nawiązuje do tekstu z dawnych lat, wątków z historii Śląska, Polski i Europy, a także kultury popularnej w ogóle. Strzyga! to kompilacja wszelkich gatunków: gra akustycznie, ale i czerpie inspiracje z muzyki heavymetalowej. To dark electro, progrock, artrock, ale nie boi się nawiązywać do disco i popu. Wybuchowa mieszanka!

A podczas koncertów można spodziewać się jeszcze więcej – wszystko jest dopracowane i przemyślane, zespół występuje w finezyjnych kostiumach, czerpiących z estetyki steampunku. Można powiedzieć, że na scenie dzieje się teatr.

Kolejni na scenie to reprezentanci grupy My som tukej my som stond. Usłyszymy ich o 20.00. Spodziewać się możemy międzypokoleniowego i międzygatunkowego spotkania z funkiem, hip-hopem, śląskimi tekstami i zaśpiewem śląskich zespołów śpiewaczych.

Gwiazdą wieczoru, która rozpocznie swój koncert o 21.00 będzie Oberschlesien. To śląska grupa muzyczna wykonująca industrial metal i śpiewająca po śląsku. Powstała w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki. Zespół koncertuje po całej Polsce i poza jej granicami, gdzie zawsze spotyka się z ciepłym przyjęciem. Promuje tym samym śląską tożsamość i kulturę, rozpowszechniając śląską godkę na świecie. Nie można mu odmówić popularności – zespół w 2012 zajął drugie miejsce w IV edycji talent show “Must Be the Music. Tylko muzyka” emitowanego na antenie telewizji Polsat.

Na koniec warto przypomnieć warunki uczestnictwa i szczególne zasady, które obowiązują podczas koncertów:

– podczas koncertu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, a także 2 metrowy odstęp pomiędzy gośćmi.

– aby uczestniczyć w koncercie należy przedstawić wypełnione i podpisane oświadczenie o stanie zdrowia (do pobrania poniżej)

– od godziny 17:00 (moment otwarcia bram) będzie można dopełnić obowiązek oświadczenia o stanie zdrowia na miejscu.

***

Impreza przygotowana jest według wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce stworzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektor Sanitarny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: