fbpx

14 luty – Walentynki

Życzymy wszystkim czytelnikom i naszym sympatykom miłości, wzajemności w okazywaniu uczuć oraz wspaniałego i pełnego uczuć Dnia św. Walentego.

Już w niedzielę 14 lutego, o godzinie 18.00 Centrum Kultury Śląskiej wraz z Fundacją KULTURA W MIEŚCIE serdecznie zapraszają na Koncert Walentynkowy online, który będzie dostępny na profilu facebook’owym CKŚ. Najpiękniejsze “LOVE SONG’S” zagra zespół Slo-mo wraz z przyjaciółmi.

Natomiast w Domu Kultury w Świętochłowicach zaprasza do wspólnej zabawy w ramach projektu „Zakochani w grach”. Tegoroczna edycja realizowana będzie w formie gry terenowej rozlokowanej w okolicach siedziby MDK. Gra ruszy w sobotę 13 lutego o godz. 10.00, a zakończy się w niedzielę 14 lutego o godz. 20.00. Wszyscy uczestnicy którzy zrealizują zadanie i prześlą w terminie pełną dokumentację, otrzymają upominki i nagrody.

Walentynki, czyli Święto Zakochanych obchodzone jest co roku 14 lutego. Nazwa święta pochodzi od Świętego Walentego. Pomimo katolickiego patrona tego święta, czasem wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym głównie na poszukiwaniu wybranki serca. Nie jest to przypadek, gdyż tego dnia zmarł święty Walenty, który uznawany jest za patrona zakochanych. Święto zyskało na popularności w USA. Polacy zaczęli je coraz huczniej obchodzić od lat 90. ubiegłego wieku. Z roku na rok w Polsce Święto Zakochanych jest zyskuje na popularności. Mimo pandemii i obostrzeń Walentynki, mogą być ciekawym dniem.

14 luty - Walentynki
fot. Freeimages

Początkowo Walentynki cieszyły się największą popularnością w Anglii i Francji. Obdarowywanie się upominkami weszło do tradycji Dnia Zakochanych w XVI wieku. Zwyczaj tak spodobał się zakochanym, że jest celebrowany do dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: